WOODY BOOM, czyli kilka słów o drewnie.

Drewno zyskało w ostatnim czasie miano niezaprzeczalnego hitu, który idealnie wpisuje się w trendy eko oraz inspiracje wnętrzarskie najmodniejszych pokojów dziecięcych. Jako materiał naturalny i organiczny drewno zaliczane jest do najbardziej czystych, zdrowych i ekologicznych materiałów. Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystujemy na wielką skalę. Szacuje się, że współcześnie ma ono ok. 30 tys. zastosowań: drewno i materiały drewnopochodne są wykorzystywane m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.

Drewno ma mnóstwo zalet, ale zanim poznamy ciekawostki z nim związane, przedstawiamy bezsporne zalety tego surowca:

Drewno jest ekologiczne i korzystanie wpływa na zdrowie

Od lat coraz chętniej zwracamy się w kierunku natury. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie drewna z uwagi na zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Co więcej, naturalne drewno oddycha i pięknie pachnie, co wpływa pozytywnie na organizm i poprawia kondycję psychiczną. Z analiz przeprowadzonych w ramach najnowszego programu badawczego wynika, że drewno pomaga obniżyć poziom stresu, korzystnie wpływa na ciśnienie krwi i wyrównuje rytm serca. Oprócz tego drewno wydziela naturalne olejki eteryczne, wspomagające pracę układu oddechowego, co wpływa kojąco na cały organizm. Ma one także właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, a jego cudowny zapach, zapewnia subtelną i dobroczynną inhalację.

Drewno jest idealne dla alergików

Osoby zmagające się z różnego rodzaje dokuczliwymi alergiami i uczuleniami powodowanymi przez kurz oraz roztocza, w otoczeniu drewna odetchną pełną piersią. Wszystko dlatego, że nie występuje tam zjawisko elektryczności statycznej, a więc kurz nie ma szans osiąść na ścianach czy podłodze. Podłogi czy ściany z drewna łatwo się również czyści i wcale nie trzeba stosować w ich przypadku żadnych agresywnych środków czyszczących, co również ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.

Drewno jest przytulne

Jedną z głównych przyczyn, dla których wiele osób wybiera drewno jest jego barwa – ciepłe kolory uważane są za przytulne i nastrojowe. Fakt, że drewno izoluje zimno również sprawia, że we wnętrzu, wypełnionym wykonanymi z niego dodatkami czujemy się cieplej. Być może organizm człowieka jest stworzony tak, że ciągnie go do natury?

PLN Złoty polski
EUR Euro